Muhammed TAŞ
Dizel Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin Uyarısı Çözüm ( Egea, Doblo, Linea, Fiorino )
0
0
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Muhammed TAŞ Yönetim
Site Kurucusu

 • Konular69
 • Mesajlar279

 • İsim: Muhammed
  Şehir: Ankara
  Yaşınız: 30
  Araç Serisi: Şahin
  Model Yılı: 1994
  Plaka: 06
 • Rep puanı 3
Dizel tüm araçlarda mazot filtresinde yaşanan bir problemden dolayı gösterge ekranlarında kontrol ettirin uyarısı çıkabilir. Fiat grubu dizel araçlarda bu tam olarak "Dizel Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin" şeklinde bir uyarı verir. Fiat Egea, Fiat Doblo, Fiat Linea ve Fiorino modellerinde mazot filtresinden kaynaklanan bir sorundan dolayı bu hata kullanıcıların karşısına çıkar. 
Dizel Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin Uyarısı

Fiat Dizel Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin Uyarısı Neden Çıkar?


Egea, Doblo, Linea ve Fiorino modellerinde yakıt filtresini kontrol ettirin uyarısı genellikle mazot filtresinde ki bir arızadan dolayı çıkar. Bu arızaları ise şu şekilde sıralayabiliriz.
 • Mazotta ( Yakıtta Su Var ) Su Problemi
 • Kirli Mazot
 • Yan Sanayi Filtre Kullanımı
 • Akünün arızalı olması

Mazot Filtresinde Su Olabilir


Yakıt filtresinde biriken sudan dolayı araçlar filtreyi kontrol ettirin şeklinde kullanıcıya bir uyarı verebilir. Bu gibi durumlarda yapılacak en iyi çözüm mazot filtresinin değişimi veya temizlenip tekrar takılmasıdır. Mazot filtresinde biriken sularda Fiat grubu araçlarda ki Dizel Yakıt Filtresini Kontrol Ettirin Uyarısı bu şekilde çözülmektedir.

Mazot Kirli Olabilir


Mazot filtresine ulaşan mazotun kirli olması durumunda mazot tam olarak akışkanlık sağlayamayacak ve bu durumda gösterge ekranına yakıt filtresini kontrol ettirin şeklinde bir hata kodu çıkartacaktır.  Mazot filtresinde ki kirden dolayı araçta tekleme gibi birçok sorun oluşabilmektedir. Bunun tek çözümü ise mazot filtresinin değişimi olacaktır.

Yan Sanayi Mazot Filtre Kullanımı


Ucuz mazot filtreleri bir takım sorunları beraberinde getirebilir. Araç sahipleri her ne kadar uygun fiyatlı olduğundan ötürü bu filtreleri tercih etseler de, çok kısa sürede bu filtreler arıza yapabilmekte ve tekrar değişimi sırasında fazlasıyla zarar etmektedirler. Fiat grubu araçlarda kaliteli yakıt filtreleri 4-5 markadan oluşmaktadır. Opar, Filtron, Bosch, Mann Filter, Fil Filter ve Ufi Gibi markaları tercih etmek yerinde bir karar olacaktır. 

Akünün Arızalı Olması ve Yakıtı Tam Olarak Transfer Edememesi


Birçok Fiat kullanıcısı aküden kaynaklı dizel yakıt filtresini kontrol ettirin şeklinde uyarı almaktadır. Akünün arızalı olması durumunda mazot pompası tam randımanlı çalışamayacak ve yakıtı belirtilen kıvama getiremeyeceği için bu uyarıyı gösterge ekranına iletecektir. Bu gibi durumlarda akü kontrolünün de yapılması gerekmektedir.

Bu gibi arızalar ile karşılaşmanız durumunda en yakın servise giderek yakıt filtre değişimini sağlayabilirsiniz. Bazı durumlar vardır ki akü gibi problemlerden dolayı bu arıza karşınıza çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda da gideceğiniz servis gerekli kontrolleri yapacak ve tarafınıza detaylı bir şekilde bilgi sunarak çözüm sağlayacaktır.
Web Tasarım  - Reklam Danışmanlığı

[Resim: reklam.png]
İnstagram: DoğayaKaçanAdam
TofasTeam.com 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  1.3 Multijet Yakıt Basınç Sensörü Arızası ve Çözümü Muhammed TAŞ 0 1 19.11.2023, 01:09
Son Yorum: Muhammed TAŞ
   2023 Güncel  Fiat Periyodik Bakım Servis Fiyatları ( Egea, Doblo, Fiorino, Linea ) Muhammed TAŞ 0 6 16.11.2023, 20:20
Son Yorum: Muhammed TAŞ