Muhammed TAŞ
2024 Oto Yıkama Temizlik Fiyatları - Güncel Oto Kuaför Ücretleri
0
5
Konuyu Okuyanlar:6 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Muhammed TAŞ Yönetim
Site Kurucusu

 • Konular91
 • Mesajlar354

 • İsim: Muhammed
  Şehir: Ankara
  Yaşınız: 30
  Araç Serisi: Şahin
  Model Yılı: 1994
 • Rep puanı 3
Her araç sahibi aracını her ne kadar kendi yıkayıp temizlese de maksimum temizlik performansı elde edemez. Bu yüzden oto kuaför dükkanları gibi alanlar da araçlarının en temiz hallerini görmek için adım atarlar. Oto yıkama işi oldukça zorlu ve deneyim gerektiren bir alandır. Ayrıca titiz bir çalışma gerektirir ki istenilen temizlik sağlansın. Oto yıkama fiyatları günümüzde her oto yıkamacı da benzer fiyatlardadır. Aracın standart binek olması, SUV olması ve kamyonet olması gibi durumlarda oto yıkama fiyatları değişmektedir. Bu yüzden işleme başlanmadan önce araç yıkama fiyatlarını öğrenmeniz yerinde bir karar olacaktır. 
Detaylı Oto Yıkama Fiyatları

2024 Araç Yıkama Fiyatları


Altta ki fiyatlar günümüzde tanınmış bir kaç oto kuaför yıkama servisinin fiyat tablosudur. Aracın durumuna göre fiyatların değişeceğini unutmamak gerekir.
                                                                                                                                                                     
Oto Yıkama ÇeşidiOto Yıkama Fiyatı
Standart Binek - İÇ/DIŞ Komple500 TL
SUV - İÇ/DIŞ Komple700 TL
Kamyonet - İÇ/DIŞ Komple650 TL
Gümüş İyonlu Dezenfekte Fiyatı1500 TL
Ozon ile Sterilizasyon Fiyatı1200 TL
Parça Temizlik Fiyatı (Halı veya Tavan)800 TL
Express İç Temizlik ve Dış Koruma Fiyatı3100 TL
Express İç Temizlik ve Koruma Fiyatı2000 TL
Kumaş Döşeme ve Halı Koruma Fiyatı1500 TL
Deri ve Vinil Koruma Fiyatı800 TL
Detaylı İç Temizlik ve Koruma Fiyatı3500 TL
Motor ve Jant Temizlik ve Koruma Fiyatı700 TL
Araç Koltuk Temizleme Fiyatı1300 TL

2024 Araç Koltuk Yıkama Temizleme Fiyatları 


Araç koltuklarının yıkanması oldukça titizlik ve profesyonellik gerektiren bir iş alanıdır. Her oto yıkamacı da koltuk temizleme hizmeti sunulmamaktadır. Bu hizmeti veren iş yerleri ise bu işi profesyonel yapan yerlerdir. Araç koltukları en çok zarar gören, kirlenen ve yıpranan alandır. Bu yüzden her daim temizliğe ihtiyacı vardır. Araç kullanıcıları her ne kadar koltukları temizlemek isteseler de profesyonel malzemeleri temin edemediklerinden ötürü bu çalışmanın sonucu istenilen gibi olmamaktadır. Bu yüzden oto koltukları ve döşemelerinin temizliği için bu gibi hizmet veren iş yerlerine başvurulmaktadır.
Oto koltuk yıkama temizlik fiyatları günümüz de 1300 -  2000 TL arası değişmektedir. Bu fiyatlar arabanın büyüklüğüne, koltukların ve döşemelerin durumuna göre belirlenmektedir. Ayrıca yıkama servisinin kullanacağı koltuk temizleme losyonlarının markası dahi bu fiyatları şekillendirmektedir. Koltuk temizleme işi oldukça titizlik ve profesyonellik gerektiren bir durumdur. Bu yüzden fiyatlar bazı iş yerlerinde yüksek çıkabilmektedir.

Benzinlik Oto Yıkama Fiyatları


Benzinlik istasyonlarının çoğunda oto yıkama iş yerleri ve kendin yıka tarzında alanlar bulunmaktadır. Basınçlı su ve köpük ile yıkama gibi alanlarda jeton başı ücret ödenmektedir. Tek yıkama jetonu 5 TL'dir. Ayrıca benzinlik içerisinde bulunan oto yıkama firmalarında da iç dış yıkama 400 liradan başlamaktadır. 

Detaylı Oto Temizlik Fiyatları


Detaylı oto temizlik işinde aracın tüm noktaları belirlenir ve temizliğe başlanır. Bu temizlik sırasında aracın tüm yerlerindeki tozlar ve pislikler arındırılır. Oto detaylı temizlik işi oldukça tecrübe isteyen bir alandır. Detaylı temizliğin içerisinde direksiyondan, maun kaplamalardan ve iç dış tüm plastiklerin temizliği yer almaktadır. Araç içinde ve dışında bulunan tüm aksamlar büyük bir titizlik ile temizlenir. Bu işlemler sırasında kullanılan losyon ve şampuanlar ne kadar kaliteliyse o kadar iyi sonuç çıkacaktır.

Detaylı oto temizlik fiyatları ise illere göre ayıracak olursak şu şekildedir:


                                                                                                         
ŞehirFiyatı
Ankara Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3500 TL
İstanbul Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3800 TL
Antalya Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3800TL
Adana Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3200 TL
İzmir Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3800 TL
Bursa Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3500 TL
Konya Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3200 TL
Gaziantep Detaylı Oto Yıkama Fiyatları3200 TL
Yukarıda ki tabloda görüldüğü gibi il bazlı oto yıkama fiyatları değişse de birbirine yakın fiyatlardır. Bazı özel ve premium yıkama servislerinde bu fiyatlar çok daha üst seviyelere çıkabilmektedir. Araç sürücüsünün bütçesine göre yıkama alternatifleri oldukça fazladır.

Detaylı oto temizliği kaç saat sürer?


Detaylı oto temizliği ortalama olarak 2-3 saat kadar sürmektedir. Normal bir iç dış yıkama maksimum 1 saat sürerken, detaylı temizlik daha fazla sürmektedir. Aracın tüm ince detaylarına kadar yapılan temizliğin süresi koltuklar da dahil edildiği için artmaktadır.
Web Tasarım  - Reklam Danışmanlığı
İnstagram: DoğayaKaçanAdam
TofasTeam.com