Muhammed TAŞ
2024 Dizel Turbo Tamiri Fiyatları - En Güncel Ücretler
0
2
Konuyu Okuyanlar:2 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
Muhammed TAŞ Yönetim
Site Kurucusu

 • Konular91
 • Mesajlar351

 • İsim: Muhammed
  Şehir: Ankara
  Yaşınız: 30
  Araç Serisi: Şahin
  Model Yılı: 1994
 • Rep puanı 3
Turbo tamiri, oldukça profesyonellik gerektiren bir alandır. Motorun verimini artırmak üzere kullanılan turbo sistemleri, motora daha fazla yakıt ve hava yollar. Bu sayede araç daha fazla güç üretmeye başlar. Fakat bazı zamanlarda turbo arızası meydana gelebilir. Yağın azalması, sürekli yüksek devir kullanılması , kötü yağın kullanılması, kirli hava filtresi ve yetersiz yağlama gibi durumlarda turbo arızası meydana gelmektedir. Turbo arızası durumunda birçok kullanıcı yenisi yerine revizyon yöntemini düşünmektedir. Bu işlem yenisine göre oldukça ekonomik bir çözümdür. Aşağıda sizler için birçok model aracın turbo tamir fiyatlarını belirttik.
Turbo Tamiri Fiyatları

2024 Dizel Turbo Tamiri Fiyatları


Turbo tamiri fiyatları araç marka ve modeline göre değişkenlik gösterir. Altta birçok marka model aracın turbo tamir ücretlerini sizler için bir araya getirdik. 
                                                                                                                                                                   
Marka ve ModelTurbo Tamir & Revizyon Fiyatı
Fiat Doblo 1.3 multijet turbo tamiri fiyatı 7800 TL
Captiva turbo tamiri fiyatı9500 TL
Citroen c5 turbo tamiri fiyatı8000 TL
Dacia Duster turbo tamiri fiyatı8500TL
Fiat linea turbo tamiri fiyatı8200 TL
Ford connect turbo tamiri fiyatı7500 TL
Hyundai Accent era 1.5 crdi turbo tamiri7500 TL
Clio 1.5 dci turbo tamiri fiyatı8500 TL
Doblo 1.9 jtd turbo tamiri8900 TL
Focus 2 turbo tamiri8300 TL
Ford Fiesta 1.4 tdci turbo tamiri8200 TL
Jetta 1.6 tdi turbo tamiri8150 TL
Pejo 307 turbo tamiri8100 TL

Turbodan Islık Sesi Gelmesi ve Tamiri


Turbodan ıslık sesine benzer bir ötme sesi gelmesi durumunda turbo balansının arızalı olduğunu söyleyebiliriz. Balans yapan turbolarda ıslık sesi giderek yoğunlaşmaya başlar. Erken tamir edilmediği sürece turbo hasarı daha da büyür ve komple dağılır. Turbo balans kontrolü için turbo sökülür ve gerekli değişimler yapılarak onarılır. Turbo sökümünden önce kaçak tespiti yapılmalı ve herhangi bir kaçak yoksa turbonun sökümüne onay verilmelidir. Bazı durumlarda turbo hortumu kaçakları da olabilmekte ve buda ıslık sesine benzer bir ses yapabilmektedir. Bu gibi durumlarda turbo hortumu tamiri veya değişimi yöntemleri bulunmaktadır.
Turbo Islık Sesi Gelmesi Tamiri Fiyatları

Turbo Sökme Takma Fiyatları


Günümüzde turbo sökme takma işlemi motor ustaları tarafından yapılmaktadır. Turbo sökülür ve sonrasında paketlenerek turbo servislerine gönderilir. Turbo servisleri de bu parçayı komple yeniler ve tekrardan motorcu ustalarına takması için gönderir. Turbo sökme takma işlemi için işçilik fiyatları günümüz de ortalama olarak 1700 liradan başlayıp 3500 liraya kadar araç marka ve modeline göre değişiklik gösterir. Bazı spor araçlar için bu ücret 4.000 liraya kadar çıkabilir.

Turbo Tamiri Kaç Saat Sürer?


Turbo tamiri, turbonun arıza durumuna göre 2 saatten bir iş gününe kadar sürebilmektedir. Turbo tamir servisleri genellikle çok yoğun iş yerleridir ve iş yoğunluğuna göre bu süre biraz daha uzayabilmektedir. Turbonun bakımı, testleri ve ölçümleri ortalama olarak 2 saat kadar sürebilmektedir. 

Turbo Tamiri Sağlıklı mı?


Turbo tamiri oldukça sağlıklı bir işlemdir. Turbonun içerisi komple yenilendikten sonra bilgisayarlı sistemler ile tüm basınç aralıkları tek tek ölçülmekte ve onay verildikten sonra aracınıza takılmaktadır. Piyasada oldukça profesyonel turbo tamir servisleri bulunur. Bu servislere tamir ettirerek yeni bir turbodan alınan tüm değerleri alabilirsiniz. Turbo tamiri oldukça zorlu ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu yüzden turbo tamirinde garanti veren iş yerleri ile çalışmanız şiddetle tavsiye edilmektedir. 


Turbonun içerisinde westgate, oring, mil, pervane, vnt, klape olarak adlandırılan birçok parça mevcuttur. Bu parçaların arızası durumunda turboda sorunlar çıkacak ve çekiş düşüklüğü, turbo sesleri ve beraberinde birçok problem çıkacaktır. Turbodan en ufak bir ses geldiğini hissediyorsanız hemen bir ustaya götürmeli ve turbonun komple kontrol edilmesi istenmelidir. Turbo değişim ve tamir maliyetleri oldukça yüksektir ve bu sebeple erken müdahale durumunda ücret oldukça uygun çıkabilmektedir.
Web Tasarım  - Reklam Danışmanlığı
İnstagram: DoğayaKaçanAdam
TofasTeam.com